TITLE

DESCRIPTION

KLASOWE ARCHIWUM

KLASA IIb  

Farma Dyń

   W poszukiwaniu skarbów jesieni jakie otrzymujemy z pól 16 października 2013r. wspólnie z klasami Ia  i Ib udaliśmy się na wycieczkę do Powsina na Farmę Dyń. Mimo wczesnej porannej pobudki humor   nam dopisywał odkąd tylko wsiedliśmy do autokaru.

  Po przyjeździe na farmę czekało na nas mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich była wystawa różnego rodzaju dyń o pięknych kolorach i kształtach oraz opowieść o ich uprawie. Test ze znajomości potraw, które można przygotować z dyni wypadła nam bardzo dobrze. Pan organizator pokazał nam również jak można przygotować lampiony z dyń. Kolejnymi atrakcjami było mini zoo i możliwość nakarmienia              i pogłaskania różnych zwierzątek np. królików i owieczek. Aż nadszedł czas na zabawę w labiryncie         i odszukanie drogi do wystawy dyń.

  Na zakończenie pobytu wybraliśmy się na spacer na pole dyniowe i samodzielne zbieraliśmy pomarańczowe skarby jesieni. Z owocem naszej pracy wróciliśmy do szkoły i pozostało nam już tylko wykonanie dyniowych lampionów na konkurs z języka angielskiego.

 

Mostówka

We wtorek 26 listopada 2013r. udaliśmy się wspólnie z klasami Ia i Ib na twórcze warsztaty ceramiczne do Mostówki.

Po przyjeździe czekały na nas miłe panie, które zabrały nas do pracowni i po zjedzeniu drugiego śniadania udaliśmy się na zwiedzanie pracowni. Mieliśmy okazję podpatrzeć jak powstają wyroby z gliny i dowiedzieć się co jest potrzebne do tego żeby one mogły powstać w takiej formie, jaką my mogliśmy zobaczyć już w postaci figurek mikołajów, aniołków czy talerzy w kształcie gwiazdy.

     Kolejnym etapem było cierpliwe wysłuchanie tego, jak będzie przebiegał proces zdobienia przez nas bombek       i glinianych figurek mikołajów. I nadszedł  czas naszej pracy w skupieniu i oczekiwanie na efekty końcowe.                   W przerwie między jednym a drugim zadaniem panie instruktorki zabrały nas do sklepiku działającego przy pracowni, abyśmy mogli powiększyć nieco naszą kolekcję ceramicznych wyrobów. Po powrocie dokończyliśmy dekorować mikołaje i posililiśmy się kiełbaską z grilla. A po zapakowaniu naszych dzieł czekał na nas pokaz baniek mydlanych.

Chętnie wybierzemy się tu za rok, tym razem na wielkanocne zdobienie baranków i zajączków.

Muzeum Sportu i Turystyki

W związku ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi  22 stycznia wybraliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Wśród licznych eksponatów związanych z historią sportu i igrzysk olimpijskich oraz pamiątek z tych ważnych dla sportowców zawodów, mogliśmy zapoznać się z historią igrzysk i ich symbolami oraz najwybitniejszymi polskimi sportowcami biorącymi w nich udział.

Zwieńczeniem wizyty w muzeum był udział w teście wiedzy o igrzyskach olimpijskich i jak w każdych zawodach nagrody dla zwycięzców.

Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio"

19 marca 2014r. wybraliśmy się na wycieczkę do warsztatu stolarskiego. Najpierw obejrzeliśmy pokaz foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu. Kolejnymi punktami naszej wycieczki była, prezentacja współczesnych urządzeń do obróbki drewna i poznanie całego procesu przygotowywania drewnianej deski do tego, aby stała się elementem mebli lub ramy do obrazów. Cofnęliśmy się również w czasie i zobaczyliśmy jak dawniej pracował stolarz i co wykonywał w swoim warsztacie. Wiedzę zdobytą podczas zajęć mogliśmy sprawdzić w licznych grach i zabawach. Nie zabrakło też działań praktycznych, których rezultatem były wykonane przez nas obrazki z drewna.

 

Konkurs poezji anglojęzycznej

W Mikołajki odbył się również konkurs poezji anglojęzycznej,

w którym zaprezentowali się koledzy i koleżanki z naszej klasy:

 Malwina Dębska, Maja Kazimierska, Robert Miller, Ania Morus,

 Marcela Walento, Ola Waszczyszyn.

Wszystkim bardzo gratulujemy odniesionych sukcesów!

 

Mikołajkowy pokaz hip-hopu

06.12.2013r. z okazji Mikołajek grupa uczęszczająca na zajęcia z hip- hopu zrobiła całej społeczności szkolnej prezent niespodziankę i w przygotowanym pokazie tanecznym pokazała to, czego nauczyła się na zajęciach.

A oto kilka zdjęć na których uwieczniono ten występ.

 

Mieszkańcy spod 11-nastki.

  Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w projekcie organizowanym przez Muzeum Józefa  Piłsudskiego w Sulejówku pod tytułem Mieszkańcy spod Jedenastki.

   Zajęcia zaczęliśmy od obejrzenia filmu o przygodach trójki mieszkańców kamienicy numer 11: Tadzika, Elzy i Anicenta. Cała trójka mieszka w jednej kamienicy realizując swoje pasje, aż pewnej nocy wyrasta wokół ich domu mur, który zastawia im widok na świat poza kawałkiem podwórka i skrawkiem nieba nad domem. Mieszkańcy spod jedenastki początkowo godzą się z całą sytuacją, ale w pewnym momencie udaje im się wydostać poza mur i to co tam widzą powoduje, że nie chcą za niego wracać. Mur zostaje zburzony przy wspólnej pracy przyjaciół, a kamienica odremontowana i to kończy filmowe przygody Tadzika, Elzy i Anicenta.  A my po podsumowaniu tego co widzieliśmy i powiązaniu tego z niepodległością Polski, przeszliśmy do następnego zadania. W grupach stworzyliśmy loteryjki z polskimi symbolami narodowymi. Kolejny etap projektu to zabawy i łamigłówki komputerowe przez stronę internetową Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Pozwoliły one na zapoznanie się z innymi polskimi symbolami i postaciami historycznymi z pomocą Elzy, Tadzika i Anicenta. Nasze przygody z mieszkańcami spod jedenastki zakończyło wykonanie kart pracy podsumowujących zdobyte wiadomości o Polsce i niepodległości.

  KLASA  IIIb  

Toruń

14 października 2014r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Torunia. Droga była dość długa, ale minęła nam bardzo szybko dzięki barwnym opowieściom naszej Pani przewodnik o mieście do którego zmierzaliśmy. Dowiedzieliśmy się między innymi kto i kiedy założył Toruń, co robili w nim Krzyżacy, oraz kim był jego najsłynniejszy mieszkaniec Mikołaj Kopernik.

Na miejscu spotkaliśmy się z Panem przewodnikiem, który pokazał nam miejsca o których wcześniej dowiedzieliśmy się od naszej Pani przewodnik, oraz dodał mnóstwo anegdot o tym pięknym mieście.

Spacerując po Toruniu zobaczyliśmy m.in. Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, dom Kopernika, pomnik Mikołaja Kopernika i Dwór Artusa. Ciekawym miejscem naszej następnych odwiedzin było Muzeum Okręgowe w Ratuszu, gdzie mogliśmy zobaczyć bardzo wartościowe zabytki związane z życiem mieszkańców tego grodu z przed wieków.

Po tak pełnym przygód spacerze po toruńskiej starówce wybraliśmy się na pyszny obiad do " Czarnej Oberży".Posileni i pełni energii ruszyliśmy na kolejny spacer tym razem do Kościoła Mariackiego w którym zobaczyliśmy pięknie odrestaurowane witraże, organy i ołtarze oraz malowidła naścienne.

Kolejnym punktem wycieczki był spektakl " Makro Kosmos" w toruńskim Planetarium. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć to czym w przeszłości zachwycił się nasz sławny rodak Mikołaj Kopernik.

Na koniec naszej przygody w Toruniu czekały nas same smakołyki. Zakupiliśmy prawdziwe toruńskie pierniki i odwiedziliśmy jedną z torunskich lodziarni. Po tych smakołykach i pełnym atrakcji dniu  czekał nas powrót do domu.

Zachwyceni pięknem Torunia zamierzamy wrócić tu jeszcze raz tym razem do Muzeum Piernika i w ślad za cukiernikami poznać recepturę pierników oraz spróbować sami wykonać te pyszności.

Telewizja Polska

18 listopada wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę, tym razem był to gmach budynku Telewizji Polskiej przy Woronicza 17. Na miejscu powitał nas pan przewodnik, który zabrał nas w świat znany dotąd z drugiej strony ekranu.

Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po wąskich korytarzach budynku. Minęliśmy studia redakcji sportowej   i znaleźliśmy sie w reżyserce studia "Reporter polski". Po wyjściu z reżyserki udaliśmy się do studia, gdzie mogliśmy zobaczy mnóstwo sprzętu potrzebnego do nakręcenia programu telewizyjnego jak green box i prompter.

Kolejnym punktem była wizyta w studio "Jaka to melodia" i poznanie tajników przygotowywania świątecznego programu. Dalej korytarze zaprowadziły nas do studia " Świat się kręci" i " Sprawa dla reportera".

Ostatnie punkty programu podczas naszej wycieczki to wizyta w Muzeum TVP i oczywiście sklepiku w którym zakupiliśmy ulubione filmy wyświetlane na antenie TVP.

 

Dzień Języków Obcych

24 października w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Nasz klasa wylosowała Chiny- jako państwo w stylu którego miała za zadanie przygotować wystrój klasy.

Wspólnymi siłami przygotowaliśmy wystrój sali, przykładowe potrawy i napoje spożywane w Chinach, oraz informacje i ciekawostki o tym państwie. Wiele frajdy sprawiło nam przebranie się w stroje w jakich chodzili dawniej i dziś różni mieszkańcy tego kraju. Nastrój w sali tego dnia stanowiła również muzyka i zapach unoszącego się kadzidełka.

Nasz pokaz przed każdą odwiedzającą nas klasą zaczynaliśmy od uderzenia w dzwon chiński, potem w korowodzie pojawiał się smok i my przebrani w stroje z garścią informacji o Chinach.

Cały dzień zakończył się piciem herbaty oraz smakowaniem przysmaków z kuchni chińskiej.

 

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza klasa przygotowała apel upamiętniający to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Występując przed zgromadzoną na sali gimnastycznej 6 listopada publicznością zaprezentowaliśmy poszukiwania ważnych informacji dotyczących wydarzeń z 1918r. W prostym przekazie staraliśmy się przedstawić, co to takiego była 123 letnia niewola w jakiej znalazł się nasz kraj i dlaczego tak ważne było odzyskanie niepodległości. Przypomnieliśmy jak wiele wysiłku naszych rodaków przed wiekami potrzeba było do tego, aby upragnioną wolność odzyskać. Tą krótką lekcję historii odzyskania przez Polaków niepodległości i suwerenności naszego państwa sprzed 96 lat zakończyliśmy odśpiewaniem pieśni " Tu wszędzie jest moja ojczyzna".


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress