TITLE

DESCRIPTION

Wystawa „GATEWAY TO SPACE- THE EXHIBITION”

25 listopada wyruszyliśmy na zwiedzanie największej na świecie wystawy kosmicznej pod patronatem NASA po raz pierwszy odbywającej się w Polsce. Mogliśmy zobaczyć kolekcje amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentujących historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, zobaczyć można było m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet m.in rakietę Sojuz, promy kosmiczne jak Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne wśród nich Lunar Rover, który uczestniczył w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe. Wszystkie te eksponaty mogliśmy dotknąć i obejrzeć ze wszystkich stron, a także wejść do środka większości z nich.  Mogliśmy udać się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając naszej planety. Wyjątkową atrakcją okazały się symulatory , które pozwoliły nam m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie. Mnóstwo atrakcji zrobiło na nas kosmiczne wrażenie:)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress