TITLE

DESCRIPTION

Teatr Roma- ” Mały książę”

7 grudnia wybraliśmy się wspólnie z klasą VI a na mikołajkowy spektakl teatralny "Mały książę" do Teatru Roma w Warszawie.  Opowieść o przyjaźni, miłości i życiu pokazana przez pryzmat rozmowy pisarza- lotnika z  przybyszem z malutkiej planety, który przekracza granice między światem realnym, a fantastycznym,  przypomina o tym, że „ wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Bohater z maleńkiej planety, na której były trzy wulkany i Róża, którą on pokochał, przekonany o jej niepowtarzalności. Wyrusza w podróż, zaciekawiony, jak wygląda pozostała część wszechświata, napotyka na drodze niezwykłych mieszkańców innych planet, m.in. Króla, Bankiera i Geografa i przy pomocy różnych środków wyrazu jakich dostarcza teatr, a przede wszystkim muzyki i śpiewu widzowie mają okazję dowiedzieć się jaki jest przekaz o życiowych mądrościach płynący z tych spotkań.A my mieliśmy okazję zaczerpnąć z tej opowieści dużo przemyśleń nad tym co nas otacza.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress