” Szlakiem Marii Skłodowskiej- Curie po Warszawie.”

7 listopada w w 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej - Curie udaliśmy się wspólnie z klasą VI a i VI z Legionowa na wycieczkę po Warszawie jej śladami. Najpierw podróż w przeszłość zaczęliśmy od Kościoła Św. Jacka, gdzie odbyła się I Komunia uczonej. Następnie mieliśmy okazję odwiedzić dom w którym Pani Maria mieszkała i w którym się wychowywała wspólnie z siostrami, a który dzisiaj jest Muzeum. W nim to zostaliśmy przez Panią Przewodnik zapoznani z życiorysem naszej noblistki i mogliśmy na własne oczy zobaczyć pozostałe po niej pamiątki. Potem udaliśmy się na spacer do Kościoła Nawiedzenia N. M.P., gdzie Pani Maria była chrzczona. Dalszy spacer śladami Marii Skłodowskiej- Curie przybliżył na związane z jej życiem i działalnością w Warszawie miejsca takie jak: spotkań z uczonymi z Towarzystwa Chemicznego i Fizycznego, nauki, czy też te w których na jej cześć wydawano uroczyste przyjęcia w celu wręczenia jej nagród honorujących dorobek naukowy. Ważnym punktem naszego spaceru, były również "Drzewo pamięci i chwały" przed Instytutem Radowym oraz pomniki uczonej w gmachu Politechniki Warszawskiej i przy Instytucie Onkologicznym w Warszawie.      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress