TITLE

DESCRIPTION

Spotkanie ze świadkami historii

24 kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w niecodzinnym spotkaniu z Panem Andrzejm Chyłką Prezesem Zarządu Instytutu Historycznego Nurtu Niepodlrgłościowego im. Adrzeja Ostoja-Owsianego i Panem Piotrem Wójcikiem Członkim Rady Programowej Instytutu Historycznego Nurtu Niepodlrgłościowego im. Adrzeja Ostoja-Owsianego . Panowie przybyli do nas, aby jako uczestnicy walki z władzami komunistycznej Polski o wolność i niepodległość naszego kraju przybliżyć nam, jak wyglądły drogi naszych rodaków do jej odzyskania. To niezwykle spotkanie utrwaliło naszą wiedzę o drodze jaką musieli pokonać Polacy od roku 1795 do 1918 r.,aby niepodległość odzyskać. Potem na przykładach wspomnieć konkretnych osób - świadków historii, mieliśmy możliwość poznać wydarzenia z okresu II wojny Światowej i okupacji niemieckiej i radzieckiej na ziemiach Polski. Ze słów zapisanych na kartach wpomnień tamtych osób zobaczyliśmy, jak wyglądała ich walka o wolność naszego kraju. A w kolejnym etapie spotkania dowiedzieliśmy się, że ta wolność nie wygladąła tak, jak wyobrażali ją sobie Ci, którzy o nią walczyli i potrzebne było kolejne pokolenie Polaków i Polek, które musiało podjąć o nią walkę. I o tym jak ona wygladała opowiedzieli nam na swoich przykładch Pan Andrzej i Piotr. Dodatkowym atutem spotkania była mozliwość dotknięcia prawdziwych źródeł z okresu PRL w postaci prasy wydawanej w tzw. drugim obiegu, którą nasi goście współtworzyli. To była doskonała lekcja patriotyzmu za którą bardzo dziękujemy naszym gościom.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress