„Pompeje- życie w cieniu wulkanu”

13 października 2015r. klasa 4b pojechała na swoją drugą wycieczkę w tym roku szkolnym, czyli wystawę interaktywną- "Pompeje- życie w cieniu wulkanu". Pojechaliśmy tam razem z klasą 4a. Wystawa Pompeje odbywała się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po wejściu do środka dostaliśmy od Pani audio przewodniki. Obsługa ich była łatwa, bo wystarczyło wcisnąć numer sali w której byliśmy. Sal  było 16, a w każdej komputerowo zrekonstruowane starożytne miasto Pompeje,       a niektóre z obiektów przedstawione również w formie makiety lub filmu. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało starożytne miasto. Obejrzeliśmy domy, amfiteatr, ulice, mury obronne, świątynie, wille i termy.Wystawy były bardzo ciekawe i fantastycznie przenosiły w przeszłość.

      Dodatkowo mieliśmy dwie gry - zabawy. Jedna z nich to jazda wagonikiem przez Pompeje dzień przed wybuchem wulkanu, przy pomocy specjalnych okularów w które włożony był telefon i za pomocą którego ta podróż była możliwa. A kolejną było oglądanie filmu o  wulkanie, który wybuchł w Pompejach, stojąc na platformie , która oddawała ruchy ziemi podczas erupcji wulkanu. Po wszystkich atrakcjach pojechaliśmy autokarem do pizzerii  i tam zjedliśmy pyszną pizzę i lody. Na końcu pojechaliśmy do szkoły i tam zakończyła się nasza cudowna wycieczka. Podsumowując, był to wspaniały dzień, pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                                                    Wiktoria

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress