Ośrodek Edukacji Technicznej „Pinokio”

 Warsztaty robienia karmników w Ośrodku Edukacji Technicznej "Pinokio"

27 Listopada już po raz 3 odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Technicznej Pinokio, który mieści się w Słomczynie.

   Wprowadzono tam nas w świat obróbki drewna. W prostej i ciekawej formie pokazano i objaśniono nam między innymi, jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane.

   Naszym głównym celem było wykonanie drewnianego karmnika dla ptaków. Dodatkową atrakcją było pieczenie kiełbasek na ognisku oraz różne gry i zabawy. Można było  zakupić różne drewniane gadżety np. bączki, łyżeczki do miodu, oraz drewniane ludziki.

  Według mnie była to bardzo wspaniała wycieczka i z chęcią pojedziemy tam jeszcze raz.

                                                                                                                                                                    Ola

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress