TITLE

DESCRIPTION

Informacje

WYCIECZKA DO TORUNIA TORUŃ Miasto piernikiem pachnące, położone w województwie kujawsko - pomorskim. Turystów przyciąga swoim unikalnym klimatem. Z racji wartości historycznej Toruń został w 1997 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale i tak wszystkim kojarzy się głównie z astronomem - Mikołajem Kopernikiem. ZAKWATEROWANIE Twierdza Toruń Fort IV (www.fort.torun.pl/_portal). Sale wieloosobowe - koszarowy charakter noclegu, toalety na korytarzu. TRANSPORT Autokar klasy turystyczne z pasami bezpieczeństwa. WYŻYWIENIE W stołówce ośrodka trzy posiłki dziennie. Pierwsze świadczenie - obiad w dniu przyjazdu, ostatnie - śniadanie w dniu wyjazdu + prowiant na drogę powrotną. Diety - konieczny wcześniejszy kontakt z Hamak-tur. UBEZPIECZENIE NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) PROGRAM 1 dzień • 8:00 Wyjazd • Przyjazd do Torunia. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Rynek Staromiejski - XIII-wieczny Ratusz, Dwór Artusa, Dom pod Gwiazdą, budynek zabytkowej XIX-wiecznej poczty, Kościół Najświętszej Marii Panny – przykład gotyckiego, halowego kościoła oo. Franciszkanów, Krzywa Wieża – druga, obok wieży z Pizy, najsłynniejsza Krzywa Wieża w Europie, Gotycka Starówka – wpisana na listę “UNESCO”, Ruiny Zamku Krzyżackiego – pozostałości po założycielach Torunia – Zakonie Krzyżackim, Mury Obronne, Mikołaj Kopernik w Toruniu – odwiedzenie miejsc związanych z Wielkim Astronomem – Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Zwiedzanie odbywa się bez wstępów do muzeum i budynków • Zakwaterowanie • Obiad • Warsztaty piernikarskie w Forcie IV. Uczestnicy dostają na pamiątkę zrobiony własnoręcznie piernik ozdobny oraz certyfikat • Lekcja historii o nietoperzach – połączona ze zwiedzaniem Fortu IV z przewodnikiem • Kolacja • Nocne podchody po Forcie IV – gra terenowa według wojennego scenariusza 2 dzień • Śniadanie + prowiant na drogę powrotną • Seans w Planetarium i wizyta w Geodium – interaktywna wystawa poświęcona Ziemi jako planecie (prosimy stawić się 15 min przed seansem) • Spacer po Rynku staromiejskim • Ok 16:00 Powrót TERMIN (2 dni)15-16.10.2018r. CENA ok 398 zł/os – dokładna cena zostanie podana w momencie ustalenia terminu cena skalkulowana na 30 uczniów + 2 osoby kadry ze szkoły w przypadku innej ilości uczestników oraz kadry cena zostanie skalkulowana wg zapotrzebowania CENA KOMPLEKSOWA OBEJMUJE transport, zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie, pilota, przewodników.